Spartan - po co wymyślać koło na nowo?

Na rynku są aktualnie dwa golemy jeżeli chodzi o rekonesans sieciowy (nie licząc tony kolejnych narzędzi do skanowania portów, które znajdziesz na kali tool’s ) - nmap oraz rustscan.
Może się wydawać, że ciężko wymyślić coś nowego szczególnie w tak wyczerpanym temacie jak skaner portów. I tutaj cały na złoto wchodzi Spartan.
Jest to zupełnie nowe spojrzenie na to co do tej pory można było nazywać rekonesansem. Spartan może być tym, czym tak naprawdę zechcesz. Chcesz przeprowadzić atak log4 na serwer Minecrafta kolegi? Nie polecamy, ale przy odrobinie twojej pracy, Spartan byłby w stanie taki atak przeprowadzić. Dajemy możliwości szybkiego skanowania- to od Ciebie zależy co z tym zrobisz. Dzięki customowym skryptom możesz nasze narzędzie zmienić, w co tak naprawdę zechcesz, integrować się, z czym, na co masz tylko ochotę. Pełna automatyzacja tego co robisz- to nasze motto.

Zrzut ekranu Spartana

Spartan napisany jest Pythonie, działa aktualnie na wersji 3.10.9, a aktualną wersją skanera jest v0.0.6. Jest to nadal jest wersja rozwojowa i znaczy to, tyle że nie wszystkie funkcjonalności mogą być w pełni sprawne. Narzędzie jest open source, zachęcamy do wsparcia projektu oraz jego rozwoju. Szczegółowe informacje na temat projekt znajdziesz tutaj: https://github.com/WaletLab/Spartan

Jak zainstalować Spartana

Tak jak wspominałem wyżej- Spartan nie posiada jeszcze stabilnej wersji, to też jego proces instalacji wygląda inaczej niż w przypadku jego oficjalnej wersji. Aby zainstalować skaner, potrzebujemy jego repozytorium z GitHuba: sh git clone https://github.com/WaletLab/Spartan

  • Po sklonowaniu plików Spartana przechodzimy do katalogu i instalujemy wymagane moduły:
    cd Spartan && pip3 install -r requirements.txt	
    
  • Jeżeli wszystkie wymagane moduły zostały zainstalowane, możesz już bez problemu uruchomić Spartana:
    	python3 spartan.py